خرما جم ایرانی در مراسم تدفین ملکه الیزابت میان مهمانان رسمی برای پذیرایی پخش شد

همانطور که می دانید خرما جم به دلیل طعم شیرین خود بسیار مورد قدردانی قرار می گیرد، و کاملاً در غذاهای خوش طعم یا دستور العمل های شیرین قرار می گیرد. آنها شامل چه چیزی هستند؟ آیا آنها بزرگتر می شوند؟ فواید آنها چیست؟

فواید خرما برای سلامتی بسیار زیاد است. این میوه به دلیل محتوای آنتی اکسیدانی از جمله کاروتنوئیدها و ترکیبات فنلی قابل توجه است. اینها برای کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی، خطر سکته مغزی، برخی سرطان ها و سایر بیماری های مزمن عمل می کنند.

غنی بودن آنها از کربوهیدرات سوخت خوبی برای کار عضلانی است . این کربوهیدرات ها به سرعت انرژی را برای مبارزه با احساس خستگی فراهم می کنند. یک غذای ایده آل برای ورزشکاران و کسانی که روزهای بزرگی را پیش رو دارند.

آیا خرما یبوست دارد؟ خرما سرشار از فیبر رژیمی است که متحد انتقال روده است. دومی برای جلوگیری از یبوست (افزایش حجم و وزن مدفوع) روی سیستم گوارشی عمل می کند. فیبر همچنین در کاهش سطح کلسترول، عادی سازی سطح گلوکز و انسولین نقش دارد.

خرما

علاوه بر این، فیبرها باکتری های میکروبیوتای روده را تغذیه می کنند و در نتیجه از بروز برخی بیماری ها مانند سرطان روده بزرگ، دیابت، بیماری های قلبی عروقی جلوگیری می کنند. علاوه بر این، فیبر رژیمی جذب کربوهیدرات ها را کند می کند و به احساس سیری کمک می کند.

خرما حاوی یک اسید آمینه پیش ساز سروتونین به نام تریپتوفان است که در تولید هورمون خواب، ملاتونین نقش دارد. مصرف دو تا سه خرما دو ساعت قبل از رفتن به رختخواب می تواند زمان به خواب رفتن را کاهش دهد و کیفیت خواب را بهبود بخشد.

کالری: آیا خرما چاق می کند؟ یک مشت کوچک خرما سه عدد خرما (25 گرم) حدود 70 کالری دارد. برای محدود کردن افزایش وزن، استفاده از خرما به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متنوع و متعادل توصیه می شود. یک میان وعده سالم برای کل خانواده!

روزانه چند عدد خرما می توانید بخورید؟ توصیه می شود از مقدار 25 گرم خرما در روز تجاوز نکنید. شاخص گلیسمی پایین آنها (35 تا 55) به افراد مبتلا به دیابت اجازه می دهد تا در حد اعتدال (بیش از 2 تا 3 خرما در روز) مصرف شوند.